کارشناسی

مشخصات و شرایط دانشگاهها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
استان سیستان و بلوچستان – دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار
 

شرایط خوابگاه: به تمام پذیرفته شدگان از طریق آزمون سراسری در این دانشگاه خوابگاه تعلق خواهد گرفت. هزینه خوابگاه های دانشجویی براساس تعرفه های مصوب مربوطه محاسبه می گردد. در حال حاضر کلیه خوابگاه های دانشجویی در محیط و محوطه این دانشگاه قرار دارند.
 

شرایط خاص: داوطلبانی که رشته های مهندسی دریانوردی و مهندسی کشتی (موتور) را انتخاب می کنند. باید شرایط زیر را دارا باشند:
1- داشتن دیپلم ریاضی فیزیک

2- عدم ضعف بینایی، عدم استفاده از عینک طبی، عدم داشتن کوررنگی چشم، عدم داشتن نقص جسمانی و دارا بودن سلامت جسمی و روحی کامل با تایید پزشک معتمد سازمان بنادر و دریانوردی.  لازم به ذکر است هزینه کلیه مراحل معاینات پزشکی، اسکان و ایاب و ذهاب دوران معاینات بر عهده شخص داوطلب می باشد. لیست پزشکان معتمد سازمان بنادر و سایر ارگان های دریایی در وبگاه سازمان بنادر و دریانوردی قابل دسترسی است.

3- داشتن حداقل قد 165 سانتیمتر

4- هزینه تهیه لباس فرم متعارف در محیط دانشگاه و خارج از آن بر عهده دانشجو می باشد.

5- داوطلبان پس از فارغ التحصیلی و اخذ مدرک کارشناسی در رشته های مذکور چنانچه متقاضی خدمت در ارگانهای دریایی باشند، ضمن دارا بودن شرایط اختصاصی ارگان مربوط، باید پس از طی دوره های الزامی کارورزی در روی کشتی، در امتحانات شایستگی سازمان بنادر و دریانوردی شرکت و حد نصاب نمره قبولی را کسب نمایند. لازم به ذکر است در صورت نیاز به اخذ گذرنامه، شناسنامه دریایی و مجوز خروج از کشور جهت اعزام به دوره کارورزی در دریا، تمام هزینه ها و تضامین مربوط  به عهده شخص دانشجو می باشد و دانشگاه در این زمینه هیچگونه تعهدی نخواهد داشت.

6-داشتن معافیت پزشکی برای احراز مشاغل دریایی قابل قبول نمی باشد.

 

برای دانلود آئین نامه ها و فرم های آموزشی اینجا کلیک نمایید.

 

نشانی: چابهار- بلوار دانشگاه- کد پستی  9971778631 - تلفن 05431272077

 

 

 

اطلاعات تماس
  •  آدرس : چابهار،دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی
  •  تلفن  : 3~35320020-054-98+
  •  تلفن  : 31272000-054-98+
  •  فکس  : 35321025-054-98+
  •  کد پستی  : 9971778631
  •  info@cmu.ac.ir
  •  www.cmu.ac.ir


راهنمای تلفن دانشگاه