تاریخ انتشار: شنبه 11 فروردین 1403
صدور مجوز برای پذیرش دانشجویان بین المللی در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

  صدور مجوز برای پذیرش دانشجویان بین المللی در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

امتیاز: Article Rating
به گزارش روابط عمومی، دکتر علی بیکیان مدیر امور همکاری های علمی و بین‌الملل دانشگاه، ضمن بیان خبر صدور مجوز پذیرش دانشجوی بین المللی توسط دانشگاه بیان داشت: با توجه به تقاضای صدور جذب و پذیرش دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه، موضوع در دبیرخانه کارگروه جذب و پذیرش دانشجویان بین‌المللی مطرح و مجوز پذیرش دانشجوی بین المللی برای دانشگاه صادر شد.
وی ادامه داد: پس از بررسی‌های به عمل آمده توسط دبیرخانه کارگروه پذیرش دانشجویی بین‌الملل وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری، پذیرش دانشجوی بین‌الملل در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مصوب در دانشگاه مشروط به رعایت مقررات و ضوابط قانونی، فراهم سازی زیرساخت‌های آموزشی، رفاهی، فرهنگی و کنسولی و انجام هماهنگی‌های لازم پیرامون اخذ تایید صلاحیت عمومی برای متقاضیان بین الملل (قبل از ورود به کشور) و نیز صدور روادید و اقامت تحصیلی از طریق امور کنسولی اداره کل موافقت شد.
دکتر بیکیان افزود: مجوز جذب و پذیرش دانشجوی بین المللی در ۳ مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری طی نامه شماره ۲۱/۵۰۸۰ مورخ ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ معاون بورس و امور دانشجویان خارجی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر گردیده است.
لازم به ذکر است دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار بعنوان مهمترین و تخصصی ترین دانشگاه کشور در حوزه دریانوردی و علوم دریایی دارای ۳ دانشکده، مهندسی دریا، مدیریت و علوم انسانی و علوم دریایی در ۴۲ رشته تحصیلی در کلیه مقاطع تحصیلی می باشد که بیش از ۳ هزار دانشجو در حال تحصیل در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.
این دانشگاه منطبق با استانداردهای سازمان جهانی دریانوردی (IMO) و الزمات آموزشی دریانوردان (STCW78) بوده و دارای گواهینامه اروپاست.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • صدور مجوز برای پذیرش دانشجویان بین المللی در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار
ثبت امتیاز