اخبار و اطلاعیه های دانشگاه
تاریخ انتشار: دوشنبه 31 شهریور 1399
بیانیه دانشگاهیان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار بمناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس مردم شریف و مقاوم ایران اسلامی

  بیانیه دانشگاهیان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار بمناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس مردم شریف و مقاوم ایران اسلامی

امتیاز: Article Rating

بسم الله الرحمن الرحیم
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
«یا اَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا اِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت اَقدامَکُم»
"ای کسانی که ایمان آورده اید! اگر آیین  خدا را یاری کنید، شما را یاری میکند و گامهایتان را استوار میدارد."
سوره محمد(ص) آیه ۷
تقارن محرم حسینی و هفته دفاع مقدس گواه این مطلب است که با پیروی از کلام نورانی «هیهات من الذله» هیچ مسیری روشنتر از راه امام حسین (ع) برای مبارزه با ظلم و استکبار نیست و راه ما نیز از نهضت عاشورا جدا نخواهد بود.
دوران دفاع مقدس، بیانگر  کشوری ست که با فرهنگ عاشورایی خود، مقابل استکبار جهانی و مزدورانشان ایستاد و با دستهای خالی، اما با تکیه بر سلاح الله اکبر و تفکر غلبه خون بر شمشیر و رشادتهای سرداران و  مردمانی ولایتمدار همچون حاج قاسم سلیمانی بعنوان مدافعان دین و وطن به دنیا ثابت نمود؛  آزادگی و سربلندی مرهون پایداری و مقاومت  است.
دوران هشت سال دفاع مقدس، به مثابه اقیانوس عظیم و ژرف  و شهیدان والامقام، رزمندگان و مجاهدان بصیر میهن اسلامی ایران همچون مرواریدهایی درخشان بر آن دشتهای مطهر و مقدس وطن،  میدرخشند.
مجاهدتهای رزمندگان اسلام در دوران حماسه و شکوه، ضمن ارتقاء معنویت و اعتماد به نفس، بستری برای پیشرفت و توسعه کشور در ابعاد مختلف دفاعی، علمی، پزشکی، صنعتی و سایر عرصه ها بر اساس دستاوردها و آزمودههای دوران دفاع مقدس فراهم آورد که ثمرهاش در خودکفایی در ساخت  بسیاری از  امکانات، تجهیزات و دستیابی به علوم و صنایع  به روز و مدرن دنیا به دست توانمند جوانان این مرز و بوم و تحقق شعار «ما میتوانیم» است.
امروز که دشمن دوباره در تلاش است تا بتواند با ابزار تهدید و تحریم، پیشرفت و حرکت مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران را سد کند، بازگشت به روحیه همبستگی، اتحاد و تلاش برای خوداتکایی و خودکفایی هرچه بیشتر کشور میتواند ما را از این دوران به سلامت عبور دهد.
دشمن بداند که روحیه عاشورایی ملت ایران اجازه تحمیل اراده و خواسته باطل و مردود را نخواهد داد و اساتید  کارکنان و دانشحویان  دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار  نیز به دشمنان این مرز و بوم یادآور می شود که در صورت هرگونه زیاده خواهی و فتنه طلبی  علیه ملت شریف ایران با استعانت از آیه " اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بینهم "با اقتدار عمل خواهد کرد.
ما دانشگاهیان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار  دست در دست همه آحاد ملت  به تاسّی از شهیدان گلگون کفن  در شرایط فعلی کشور ادامه  راه شهیدان و مقاومت دربرابر هرگونه فشار، فتنه و تحریم از سوی دشمنان اسلام و ایران را راهبرد اصلی دانسته و راه علاج و برون رفت از  مشکلات را اتکا به ظرفیتهای درونی کشور اعم از سرمایه های انسانی و جواناننخبه و ثروت های فراوان داخلی  اعلام میدارد  و تبعیت خود را در دفاع از آرمانهای والای حضرت امام(ره) و تحقق منویات رهبر مدبّر و فرزانه ابراز میدارد.
در خاتمه با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره)، شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم و سید شهدای مقاومت شهید پاسدار، سپهبد حاج قاسم سلیمانی  این هفته را به مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، ملت فهیم و غیرتمند ایران به ویژه خانواده های معزز شهدا، جانبازان  ایثارگران  و رزمندگان تبریک و تهنیت عرض کرده و توفیق روز افزون ملت شریف و  بزرگوار ایران اسلامی را از خداوند متعال مسئلت می کند.
۳۱ شهریور ۱۳۹۹
اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار
"والسلام علی من التبع الهدی"

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • بیانیه دانشگاهیان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار بمناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس مردم شریف و مقاوم ایران اسلامی
ثبت امتیاز