اخبار و اطلاعیه های دانشگاه
تاریخ انتشار: یکشنبه 30 آذر 1399
بـرگزاری آیـین تجـلیل از پـژوهشگران بـرتر دانـشگاه دریـانوردی وعـلوم دریایی چـابهار بصورت مـجازی

  بـرگزاری آیـین تجـلیل از پـژوهشگران بـرتر دانـشگاه دریـانوردی وعـلوم دریایی چـابهار بصورت مـجازی

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابـط عـمومی؛ به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری، با حضور رئیس دانشگاه، اعضای هیأت رئیسه و جمعی از اعضای هیأت علمی، از پژوهشگران برتر و فعال دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار، بصورت مـجازی(بر خـط)، تجلیل شد.
در این آیین، رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار ضمن تبریک هفته پژوهش، در باب اهمیت پژوهش خصوصاً پژوهش های کاربردی و معطوف به حل مشکلات منطقه نکات مهمی را مورد تاکید قرار داد.
دکتر "منصور کیانی مقدم" هفته پژوهش و فناوری را فرصتی مغتنم برای جلب توجه آحاد جامعه به مقوله پژوهش و جایگاه آن در راستای حل مشکلات جامعه و تولید دانش و فناوری‌های نوین دانست و افزود: توجه به مقوله مهم و راهبردی پژوهش و پژوهشگر نباید منحصر به هفته پژوهش باشد، تحقیقات دانشگاهی همیشه بر جامعه و صنعت پیرامون ما دارای آثار مثبت و منفی بوده که عمدتاً اثرات مثبت آن بسیار بیشتر از اثرات منفی بوده که این مهم برای دانشگاه، یک امتیاز بسیار گرانقدر، بشمار می آید که تحت هر شرایطی نباید، تضعیف شود.
وی تصریح کرد: در بسیاری از دانشگاه های دنیا، کرسی های نقد علمی، سیاسی، اجتماعی و صنفی بصورت پیوسته برگزار می شود و تحلیل و خروجی های آنها، اثرات عمیقی بر جامعه اطراف خود بهمراه دارد که این کرسی ها و اجرای آنها، از مطالبات مقام معظم رهبری است که متاسفانه بخوبی، اجرا نشده است.
وی خاطر نشان کرد: در فعالیت های پژوهشی خود، همواره باید تنوع داشته باشید زیرا مشاهده می شود، اعضای هیات علمی، معمولا کارهای پژوهشی خود را منحصر به چاپ مقاله و یا پرداختن به مقالات کنفرانسی، متمرکز می کنند.
رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار تاکید کرد: در انتخاب طرح های پژوهشی باید طرح های صنعتی را مد نظر داشته باشید که جنبه ملی یا منطقه ایی داشته و باعث حل مشکلات منطقه باشد همانند طرح های آب شیرین کن و تصفیه آب، توسعه پایدار در بخش کارآفرینی و اشتغال زایی، تحقیقات در خصوص فقر زدایی، مبارزه با قاچاق، توسعه پایدار سواحل مکران که نیاز به اجرای این طرح ها، با توجه به توانمندی اعضای هیات علمی دانشگاه، بسیار مورد نیاز منطقه است.
دکتر کیانی بر استفاده از ظرفیت های بالای دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه تاکید کرد و افزود: با وجود نیروی توانمند در این دفتر، باید با صنایع مختلف ارتباط گرفته شود و این ارتباط بصورت مستمر، حفظ شود.
وی با بیان اینکه تمام اعضای خانواده بزرگ دانشگاه تخصصی دریانوردی و علوم دریایی چابهار باید در تمام امورات دانشگاه مشارکت فکری و عملیاتی داشته باشند، افزود: فعالیت های اداری و پژوهشی در کنار هم، به رشد و بالندگی دانشگاه کمک خواهند کرد.
در ادامه آیـین تجـلیل از پـژوهشگران بـرتر دانـشگاه دریـانوردی وعـلوم دریایی چـابهار که بصورت مـجازی(برخـط) برگزارشد معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه نیز گزارشی از عملکرد پژوهشی دانشگاه در یک سال گذشته را، ارائه کرد.
دکتر "رسول دامنی" اظهار داشت: افزایش کمی و کیفی تحقیقات در سال گذشته، منجر به ارتقاء H-Index دانشگاه از 15 به 18 گردید که رکورد مناسبی در مقایسه با دانشگاه های هم رده در منطقه، ارزیابی می شود.
وی در ادامه به برگزیده شدن کتاب تالیفی دکتر "عبدالغفور جهاندیده" با عنوان"وزن و قافيه شعر بلوچي"  و کتاب ترجمه ایی دکتر "پریا اکبری" با عنوان  "جلبک ها به عنوان سوخت هاي زيست و منبع انرژي" در جشواره دو سالانه کتاب استان اشاره و این موفقیت ها را از دیگر دستاوردهای دانشگاه در حوزه پژوهشی، عنوان کرد.
وی با اشاره به برگزاری نخستين همايش ملي علوم، صنايع دريايي و توسعه پايدار سواحل مکران در دانشگاه دريانوردي و علوم دريايي چابهار به عنوان تنها دانشگاه تخصصي دريايي کشور در مجاورت آبهاي اقيانوسي، در بهمن ماه سال گذشته، افزود: از تعداد 180 مقالات دریافتی همایش، تعداد 152 مقالات مورد پذیرش قرار گرفت که تعداد 46 مقاله بصورت شفاهی و 93 مقاله، بصورت پوستر، ارائه شد.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار، راه اندازی سامانه های آفلاین و آنلاین آموزش مجازی، تغییر و بهبود اساسی ساختار شبکه کامپیوتری دانشگاه، راه اندازی سامانه جدید اکانتینگ اینترنت دانشگاه، ارتقاء و بروز رسانی سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری مجموعه IT(فناوری اطلاعات) دانشگاه در یک سال گذشته را از مهمترین اقدامات قابل توجه در این حوزه، برشمرد و یادآور شد: بدلیل اهمیت آموزش مجازی و با توجه به پاندومی کرونا، این آموزش های برخط، از اهمیت بسیاری ویژه ایی، برخوردار بوده است.
دکتر دامنی خاطر نشان کرد: سال پژوهشی گذشته، سال پرثمری برای آزمایشگاه مرکزی دانشگاه بوده بطوریکه موفق شدیم، از طریق منابع ارزی و ریالی، دستگاه های بسیار ارزشمند، کاربردی و گران قیمت، "اسپکترومتری نشری پلاسمای جفت شده القایی" (ICP-OES)، "طیف سنج مادون قرمز" (FTIR)، "طیف سنج مرئی و ماوراء بنفش" UV-Vis Spectrometer و دستگاه "ژرمیناتور" را، خریداری کنیم.
در پـایان، پژوهشگران برتر و فعال دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار، مورد تجلیل، قرار گرفتند.
دانشکده مهندسی دریا
1- دکتر محمد احمد زاده        پژوهشگر برتر اول
2- دکتر ابوذر اباذری             پژوهشگر برتر دوم
3- دکتر محمد رضا نگهداری      پژوهشگر فعال
دانشکده مدیریت و علوم انسانی
1- دکتر مهدی شهرکی                  پژوهشگر برتر اول
2- خـانم دکترسیمین قادری           پژوهشگر برتر دوم
3- دکتر منصور گنجی                   پژوهشگر برتر سوم
4- دکتر مـهدی صفایی                 پژوهشگر فعال
5- دکتر حمید رضا ایـزدی           پژوهشگر فعال
6- دکتر مجتبی عباسیان            پژوهشگر فعال
دانشکده علوم دریایی
1- خـانم دکترپـریا اکبری                   پژوهشگر برتر اول
2- خـانم دکتر گـیلان عـطاران           پژوهشگر برتر دوم
3- خـانم دکتر پـروین صـادقی        پژوهشگر    برتر سوم
4- دکتر سید حسین هاشمی        پژوهشگر فعال
5- دکترمهران لقمانی                 پژوهشگر فعال
6- دکتر علی طاهری                  پژوهشگر فعال
7- دکتر مرتضی ضیاء الدینی        پژوهشگر فعال
8- دکتر محمد جواد عبادی            پژوهشگر فعال

اشتراک گذاری
تصاویر
  • بـرگزاری آیـین تجـلیل از پـژوهشگران بـرتر دانـشگاه دریـانوردی وعـلوم دریایی چـابهار بصورت مـجازی
  • بـرگزاری آیـین تجـلیل از پـژوهشگران بـرتر دانـشگاه دریـانوردی وعـلوم دریایی چـابهار بصورت مـجازی
ثبت امتیاز